Načítání...

Modelová řada Hyundai IONIQ ovládla na Czech New Energies Rallye kategorii hybridních a plug-in hybridních vozů.

  • Alt

Společnost Hyundai se letos poprvé zúčastnila již 7. ročníku Czech New Energies Rallye, kde se jí podařilo dosáhnout nejlepších výsledků v kategorii hybridních a plug-in hybridních vozů. Cílem Czech New Energies Rallye bylo podpořit kvalitu životního prostředí, ale také představit nejmodernější technologie ze světa automobilismu. Hyundai se hned napoprvé zúčastnil s celou modelovou řadou ekologicky šetrných vozů IONIQ.

„Máme velkou radost, že jsme měli u příležitosti Czech New Energies Rallye možnost prezentovat veřejnosti celou modelovou řadu IONIQ a že naše posádky dosáhly tak povzbuzujících výsledků. V kategorii hybridních a plug-in hybridních vozů získala nejlepší výsledky posádka Milana Marušáka a Jiřího Paroubka. Hned na druhé pozici se pak umístil druhý tým Hyundai, a sice Jan Novotný a Vít Bukač,“ popisuje Jan Pohorský, specialista komunikace Hyundai Motor Czech. „Oproti tradičním sponzorským polepům jsme na vozech IONIQ propagovali partnery, které dlouhodobě aktivně podporujeme. Tedy SOS Dětské Vesničky, Pražskou komorní filharmonii, fotbalovou reprezentaci České republiky a Českou basketbalovou federaci.“

Hyundai je v současné době nejúspěšnější automobilkou v produkci ekologicky šetrných vozů. V lednu 2013 se stal prvním výrobcem automobilů na světě, který zahájil výrobu vozidel s pohonem na vodík a již začátkem roku 2018 byl představen zcela nový vodíkový elektromobil Nexo, který nabídne dojezd až 800 km. S modelovou řadou IONIQ je tak Hyundai jedinou automobilkou, která nabízí všechny elektrifikované alternativní pohony v sériovém provedení. Ve druhé polovině letošního roku bude zahájen prodej prvního kompaktního elektromobilu SUV Kona Electric se špičkovým dojezdem 482 km. Hyundai bude do roku 2025 prodávat celkem 18 ekologických modelů. Z toho 8 hybridních, 4 plug-in hybridních, 5 elektromobilů a jeden vodíkový elektromobil. Již v roce 2021 tak bude 60 % produktů dostupných v ekologické verzi. Hyundai aktivně podporuje rozšiřování vodíkové infrastruktury a to na národní i mezinárodní úrovni. Cílem této aktivity je zrychlit podíl investic do rozvoje vodíku a palivových článků a na lokální úrovni urychlit budování české infrastruktury vodíkových plnících stanic.