Přejít k hlavnímu obsahu

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Lenner Motors

Menu

Zavřít

Main

Main

arrow
Hyundai

Hyundai

arrow
MG

MG

arrow
Peugeot

Peugeot

arrow
Peugeot Motocycles

Peugeot Motocycles

arrow
Citroën

Citroën

arrow
Peugeot 3008 - Lenner Motors
Zpět na aktuality

Nová éra Peugeot 3008 SUV Fastback

Čekání je u konce! Nahrazení bestselleru Peugeot 3008 novým SUV typu fastback je tady. Nový vůz dorazí na evropský trh v únoru roku 2024. Už teď si ale můžete přečíst více informací o novém vozu.

Kreativní design, potěšení z jízdy a elektrický výkon...

A nejen tyto hodnoty jsou pro značku Peugeot a nový vůz 3008 důležité. Navíc dokonale vyjadřují další základní hodnoty:

 1. ALLURE
  • SUV fastback v novém designu
 2. EMOTION
  • nová generace Peugeot Panoramic i-Cockpit®
 3. EXCELLENCE
  • vysoká efektivita elektrického pohonu s dojezdem až 700 km

Peugeot 3008 drží hned několik prvenství.

Například je prvním modelem, který využívá zcela novou platformu STLA Medium skupiny Stellantis, která zajišťuje dojezd až 700 km, 30 min dobíjení (z 20 % na 80 %) a mimo jiné i našlapané online služby Trip planner, Smart charging, Vehicle to load, Plug&Charge a aktualizace "Over The Air".

Peugeot E-3008 - Lenner Motors

Dva stupně výbavy

 • 3008 Allure
  • jednobarevné provedení, 19'' litá kola, Peugeot i-Cockpit® se dvěma 10palcovými displeji, bezklíčové odemykání a další...
 • 3008 GT
  • dvoubarevné provedení (černá střecha a čalounění Alcantara), oproti verzi Allure nabízí 20'' litá kola, přední parkovací senzory, elektrické otevírání kufru, vyhřívaná přední sedadla a volant, přizpůsobitelné ambientní osvětlení, Peugeot Panoramatic i-Cockpit® se zakřivenou 21'' obrazovkou, dotykové ovladače i-Toogles

Výbavy je možné kombinovat se třemi příplatkovými pakety a se třemi plně elektrickými pohony (210 k, 230 k s dlouhým dojezdem a 320 k se dvěma elektromotory a pohonem všech kol) a dvěma hybridními pohony (plug-in hybrid a mild-hybrid).

Tři základní hodnoty Peugeot 3008

1. Allure a důraz na kreativní design

Ta pravá šelma se z nové 3008 okamžitě pozná díky linii karoserie SUV typu fastback. Dynamiku vozu naznačují vyvážené rozměry vozu - délka 454 cm, šířka 189 cm a výška 164 cm. Pyšnit se může označením "jedno z nejkompaktnějších 100% elektrických SUV" v segmentu C.

Při zaměření na masku vozu ihned rozpoznáte nový koncept, který však počítá s již legendárními prvky. Světelný podpis značky ve tvaru 3 drápů byl zachován, ale maska chladiče a světlomety byly modernizovány, aby odrážely elektrický charakter modelu. Barevné ombré na masce chladiče spolu s nejasným ohraničením vytváří pronikavý vzhled, do kterého se zamilujete. Eleganci masce přidává tenký pás po celé přední části se začleněnými kompaktními světlomety

Světlomety jsou již standardně LED. Verze 3008 GT je navíc vybavena novou technologií Peugeot Pixel LED pro automatické přizpůsobení paprsku podmínkám na silnici.

Peugeot E-3008 - Lenner Motors

Nové pojetí fastback

Standardní pojetí sklonu linie vozu fastback bylo zmodernizováno pomocí "plovoucího" spoileru. Ten zajišťuje ještě lepší aerodynamiku vozu ruku v ruce se zvýrazněním křivky vozu. Dynamika, která je u 3008 důležitou vlastností je promítána i do velkorysé zadní části a podepisuje ji světelný podpis ve tvaru ikonických tří drápů. Ty jsou navíc u verze GT v efektu 3D a za tímto pozadím se opravdu rádi otočíte.

Zachovány jsou skvělá prostornost v zadní řadě sedadel a nezměněný objem zadního zavazadlového prostoru oproti klasické 3008, který zůstává na 520 litrech. To vám zajistí možnost napakování na dovolenou bez nutnosti kompromisu. 

Francouzská detailnost přispívá k eleganci vozu díky skrytí těsnění bočních oken do dveří. Zároveň Peugeot 3008 nepřichází o inovace, které započaly u modelu 408, ale naopak je uplatňuje i u nové 3008. 19'' nebo 20'' kola s technickým geometrickým designem disponují ve svém středu novým znakem Peugeot.

6 barevných odstínů

Díky inovativním dichroickým pigmentům se Peugeot 3008 jako i další modely může pyšnit barvou Modrá Obsession, která dostává svému názvu. Barva se jako chameleon mění z modré na zelenou dle úhlu pohledu a v závislosti na světle, ale i tvaru karoserie. Zcela nový odstín Modrá Ingaro dokonale zdůrazňuje důmyslné křivky modelu 3008. Další barevné provedení jsou Bílá Okenite, Černá Perle, Šedá Artense a Šedá Titane. Stačí si jen vybrat.

U barev ještě zůstáváme. Technologický charakter a jeho atraktivitu umocňuje ambientní LED osvětlení, které si můžete přizpůsobit až do 8 barev dle nálady, preference nebo ho sladit k barvě karoserie. Fantazii se meze nekladou a i díky tomuto technologickému prvku si můžete vůz přizpůsobit přímo vám na míru.

2. Emotion, aneb dokonalý požitek z jízdy

Inovace a elegance jsou patrné i uvnitř vozu a začneme hned u nejvýraznějšího prvku interiéru. Zakřivená 21palcová plovoucí panoramatická dotyková obrazovka spojuje přístrojovou desku a centrální dotykový displej v jeden. Došlo tak ke spojení dvou ze tří základních prvků i-Cockpit®.  Efekt "vznášející" se obrazovky podtrhuje LED ambientní osvětlení pod displejem, ale to není vše.

Obrazovka je přístupná řidiči, ale i spolujezdci. Řidič vidí na levé straně panoramatické obrazovky veškeré jízdní vlastnosti a na straně pravé má možnost ovlivňovat komfort ve voze. Stejně jako spolujezdec mají oba možnost ovládat topení, klimatizaci, navigaci, ale i multimediální systém a konektivitu.

Pozor! Ve verzi 3008 Allure naleznete pouze variantu dvou 10'' digitálních panelů, které dohromady vytváří onen "plovoucí" efekt jako i-Cockpit® ve verzi 21''.

Peugeot E-3008 - Lenner Motors
Peugeot E-3008 - Lenner Motors

Nové uspořádání a ergonomie

Už jste slyšeli o i-Toogles? Tyto plně přizpůsobitelné dotykové ovladače, tzv. "rychlé volby" si můžete nakonfigurovat přesně dle vašich preferencí. Přístup si můžete nastavit až k 10 oblíbeným funkcím.

Ve středové konzoli byl zvětšen odkládací prostor, ale bez kompromisu na pohodlí spolujezdce, který má k dispozici opravdu velkorysý prostor. To bylo umožněno přesunutím ovládání automatické převodovky na palubní desku.

Volant byl také přepracován, aby korespondoval s ostatními prvky vozu. Středová část je menší a izolovaná od ramen volantu, což vytváří "levitující" dojem podobně jako u panoramatické obrazovky. Už se nebudete muset bát, že by někdo nešťastnou manipulací s vašim vozem odjel. Ovládací prvky automaticky rozpoznají prsty řidiče a prvky se aktivují až po stisknutí. Nový volant je také u modelu 3008 GT vyhřívaný. Za volantem jsou umístěny dva ovladače a páčky pro rekuperační brzdění.

Překvapivý komfort, který myslí nejen na vaše zdraví, ale i pohodlí

Přední sedadla získala certifikát AGR2, který byl udělen německým sdružením lékařů a fyzioterapeutů podporující výzkum v oblasti prevence bolestí zad. U verze GT jsou navíc sedačky opatřené masážní a odvětrávací funkcí. Vyhřívání sedadel je rozšířeno i na zadní řadu sedadel. Přední sedadla mohou být vybavena adaptivními bočními opěrkami pro dokonalé přizpůsobení tvaru těla cestujícího.

Kvalitu vzduchu v kabině kontroluje systém AGS3, který monitoruje vstupující vzduch do kabiny. Zároveň je možné u verze GT připlatit za systém úpravy vzduchu Clean Cabin, který filtruje znečišťující plyny a částice.

A ten zvuk...!

Zvukovou izolaci zajišťují vrstvená přední okna, která oceníte obzvláště v kombinaci s kvalitním Hi-Fi systémem Focal® Premium. Hi-Fi systém tvoří 10 reproduktorů, které jsou spojeny s novým dvanáctikanálovým zesilovačem 690 W. Navíc režim "Front-Optimized" vám zajistí naprosto dokonalý zvuk pro přední cestující i pro dny nejlepších autodiskoték.

Velkorysost prostoru

17 úložných přihrádek, snadno přístupné bezdrátové nabíjení telefonu ve středové konzoli, chladicí prostor pod středovou loketní opěrkou, držák na brýle, nápoje, schránka před spolujezdcem, atd...

Čtyři jízdní režimy

 1. Normal - výchozí režim, nad 70 % sešlápnutí pedálu plný výkon a točivý moment
 2. Eco - plynulejší jízda a nižší spotřeba energie, omezení výkonu a točivého momentu, snížení výkonu topení a klimatizace
 3. Sport - dynamičtější jízda s posilovačem řízení
 4. 4WD - při rychlosti do 135 km/h, rozděluje výkon na všechna 4 kola

Nový Peugeot 3008 má nejlepší poloměr otáčení (10,6 m) ze všech 100% elektrických SUV ve své kategorii. Je vybaven také zadní kamerou s dvěma úhly pohledu: pohled zezadu a pro ještě přesnější určování vzdáleností i pohled z ptačí perspektivy. Můžete si ale "třitisíceosmičku" přizpůsobit i systémem VisioPark 360°, který vám poskytne 360° pohled na celé okolí.

Díky systému Drive AssistPlus uděláte krok k autonomnímu řízení a veškeré senzory vozů vám bodu jen nápomocny.

Peugeot E-3008 - Lenner Motors

Asistenční systémy

 • Adaptivní tempomat
  s funkcí Stop & Go a systém udržování vozu v jízdním pruhu
 • Poloautomatická změna
  jízdního pruhu po aktivaci funkci a potvrzení doporučení na volantu
 • Včasné doporučení rychlosti
  na základě snímání dopravních značek a navrhování optimálních rychlostí

Veškeré tyto systémy vyžadují potvrzení řidičem, vaše řízení máte vždy pod kontrolou.

Komplexní sada aktivní bezpečnosti

 • Systém automatického nouzového brzdění
 • Aktivní systém varování při neúmyslném opuštění pruhu
 • Sledování pozornosti řidiče
 • Rozšířené rozpoznávání dopravních značek
 • Sledování mrtvého úhlu
 • Hill Assist Descent Control (kontrola jízdy ze svahu)
 • Advanced Grip Control pro optimální přilnavost na kluzkém povrchu

3. Excellence, aneb elektrický výkon a konektivita

Elektrická platforma udává krok!

Peugeot 3008 je první model využívající novou platformu STLA Medium "BEV-by-design". Ta poskytuje rekordní energii v poměru k vzdálenosti mezi koly s kapacitou až 98 kWh.

Výkonné elektromotory, stačí si vybrat

 1. jeden elektromotor
  dojezd 525 km, pohon 2 kol, 210 k/157 kW, baterie 73 kwH
 2. dva elektromotory
  dojezd 525, pohon 4 kol, 320 k/240 kW, baterie 73 kWh
 3. jeden elektromotor
  dojezd 700 km, pohon 2 kol, 230 k/170 kW, baterie 98 kWh

Plně elektrické vozy jsou vybaveny vysokonapěťovou lithium-iontovou baterií 400 V. Ostatním systémům jako jsou světla a infotainment dodává energii 12V baterie, která je nabíjena vysokonapěťovou baterií pomocí měniče. Pro další šetření vysokonapěťové baterie je zapojeno tepelné čerpadlo, které šetří energii baterie. Na baterii je poskytována záruka 8 let nebo 160 000 km.

Standardně je dodávána třífázová nabíječka o výkonu 11 kW a za příplatek třífázová nabíječka 22 kW.

Peugeot E-3008 - Lenner Motors

Rozšířené elektrické funkce

 • Funkce V1G neboli Smart Charging
 • Funkce V2L (Véhicule to Load)
 • Funkce Plug&Charge
 • Tříúrovňové rekuperační brzdění

Dvě možnosti motoru v závislosti na trhu

 1. Hybridní motor
 2. Plug-in hybridní motor

Další online i offline služby vozu:

 • Peugeot i-Connect®
 • Apple CarPlay/Android Auto
 • Zjištění zeměpisné polohy vozu
 • Upozornění na případné požadované servisní prohlídky
 • Dálkové ovládání zavírání dveří a aktivace světel nebo klaksonu
 • Spouštění nebo naprogramování přednastavení teploty
 • Kontrola stavu nabití baterie
 • Dvě USB-C ve středové konzoli
 • Tři 12V zásuvky
 • Bezdrátová nabíječka telefonů
 • App Store

Enviromentální přístup

Při výrobě vozu Peugeot 3008 byl kladen důraz na ekologii. V celém voze je více než 500 kg ekologických materiálů. 60 % hmotnosti vozu tvoří "zelené" materiály. Recyklovaný plast se použil na výrobu nárazníků, odkládacích přihrádek, ale i koberečcích. Udržitelnost je zřejmá i ze snížení počtu ozdobných lišt a celkové minimalizaci chromovaných dílů z exteriéru vozu.

Nový Peugeot 3008 již brzy! Těšíte se stejně jako my?

Sledujte nás na našem Instagramu nebo profilu na Facebooku, aby vám už žádná novinka neutekla!

 

Další články

Hyundai INSTER - Lenner Motors
12 Červen

Nový Hyundai INSTER

Segment A bude mít novou hvězdu, nový plně elektrický Hyundai INSTER!Podívejte se s námi na první odhalení nového modelu ...

Citroen autorizovaný servis - Lenner Motors
28 Květen

NOVĚ v Říčanech autorizovaný servis Citroën

Nový autorizovaný servis Citroën už od 1. 7. 2024 otevřeme u nás v Říčanech u Prahy!

logo servis automobilu

Prémiový servis vozů nabízí komplex služeb

logo smlouvy

Spolehlivé a prověřené ojeté vozy

logo automobilu

Nové vozy Hyundai, Peugeot a MG

logo automobilu

Výkup vozů za nejvyšší možné ceny

logo peněženky

Financování na operativní leasing

logo pneumatiky

Odborný pneuservis