Přejít k hlavnímu obsahu

Pravidelná servisní prohlídka Peugeot

Pravidelné prohlídky jsou nezbytnou součástí údržby vašeho vozu. Pravidelná údržba a servisní prohlídka je základem pro správné fungování vašeho vozu Peugeot. Je důležité dodržovat předepsaný program pravidelné údržby. Jedná se kontroly náplní a operace nezbytné pro jeho správný chod.

KDY JE POTŘEBA PROVÉST PROHLÍDKU?

Obsah a frekvence pravidelných prohlídek závisí na modelu vozu, jeho motorizaci, stáří a počtu ujetých kilometrů. V jakém intervalu se mají pravidelné prohlídky a servis vozu Peugeot provádět, vždy naleznete v servisní knížce vašeho vozu. U modernějších vozů dostanete také upozornění přes infotainment . Obsah a intervaly je nezbytné dodržovat. Údržba vašeho vozu závisí také podmínkách používání a vašem stylu jízdy. 

Pokud používání vozů spadá do jednoho nebo více příkladů z uvedených náročnějších podmínek, je potřeba počítat se speciálním programem údržby.

 • popojíždění od domu k domu (např. zásilková služba),
 • používání převážně v městském provozu (taxi, ambulance, průměrná rychlost do 20 km/h)
 • jízdy na krátké vzdálenosti se studeným motorem (do 10 km, poté vypnutí motoru déle než 1 hod)
 • delší pobyt v zemích s teplým (více než 30 °C ) nebo chladným podnebím (méně než –15 °C), v prašném prostředí nebo v zemích, kde se používají jiná než doporučená paliva
 • používání (i příležitostné) biopaliv typu B30 (vozy vybavené dieselovými motory)


Pro zachování trvání smluvní záruky a všech typů servisních smluv je dodržování programu pravidelných servisních prohlídek povinné. Závada způsobená nedbalostí a nerespektováním podmínek uvedených v servisní knížce nebo v návodu k použití nemusí být krytá smluvní zárukou.

CO OBNÁŠÍ PRAVIDELNÁ PROHLÍDKA VOZU?

Pravidelné prohlídky Peugeot zahrnují předepsané úkony, které se provádějí u všech vozů Peugeot.

Kontroly se primárně týkají:

 • interiéru vozu (např. klakson či ruční brzda)
  • data expirace sady na opravu pneumatik*
 • spodní části vozu:
  • bezpečnostní kontrola (např. brzdové komponenty nebo díly řízení)
  • kontrola těsnosti okruhů či převodovky
  • vizuální kontrola snímačů
 • exteriéru: stav pneumatik, světel a světlometů, náplní (např. kapaliny do ostřikovačů – pokud je to nutné)
 • dalších prvků podle nařízení v dané zemi (nezahrnuje technickou kontrolu)

Dále jsou prováděny následující operace:

 • diagnostika řídících jednotek
 • vyčištění palivového filtru (podle výbavy)
 • výměna motorového oleje
 • výměna olejového filtru
 • nastavení servisního intervalu
   

CO JE TŘEBA VĚDĚT O ÚDRŽBĚ VAŠEHO VOZU?

1. Co se u vozu opotřebovává a vyměňuje?

Rozvodový řemen: mění se mezi 120 000–240 000 najetých kilometrů, zatěžován je od nastartování až do úplného vypnutí motoru a jeho opotřebení je tedy přirozené. V případě, že by byl vadný rozvodový řemen, může nastat vážné poškození motoru nebo ho dokonce úplně vyřadit z provozu. 

Olej: motorové oleje, které odpovídají normám Peugeot, vykazují ještě lepší parametry, než jaké jsou nastavené v normách ACEA (Asociace evropských výrobců automobilů). Zajišťují optimální chod motorů Peugeot a zabraňují usazování nečistot. 

Kabinový filtr: zabraňuje průniku pylu, prachu, sazí, některých bakterií a jiných nečistot do interiéru vozu. Při zaneseném kabinovému filtru se znečišťuje vnitřní část předního skla, na kterém vzniká těžko odstranitelný povlak a snižuje se viditelnost. 

2. Co jako autorizovaný servis kontrolujeme?

Filtr pevných částic*: 

 • Kontrola hladiny aditiva (podle výbavy) od 80 000 km a doplnění ve 120 000 km.
 • Kontrola filtru pevných částic (podle výbavy) od 140 000 km. 

Tlumiče: stav tlumičů významně ovlivňuje účinnost brzd a jízdní stabilitu vozu. Pravidelná kontrola provádění servisním technikem Peugeot je proto pro vaši bezpečnost a komfort řízení nezbytná.
*Vozy vybavené dieselovými motory. 

3. Co doporučujeme před každou návštěvou servisu?

Hladina oleje: pravidelná kontrola hladiny oleje v závislosti na míře používání vašeho vozu (každých 5 000 km). Dolití oleje mezi dvěma prohlídkami je normální. Nedostatečná nebo nadměrná hladina oleje představuje riziko vážného poškození motoru. 

Pneumatiky: pravidelná kontrola tlaku v pneumatikách a vizuální kontrola opotřebení podle bodu, kterým je pneumatika pro tento účel opatřena. Pokud již není bod na běhounu vidět, je vzorek nižší než 1,6 mm a je potřeba pneumatiky vyměnit. U pneumatik také doporučujeme zkontrolovat datum výroby. Jedná se o kód kde poslední čtyři číslice za písmeny DOT označuji týden a rok výroby. Např. 0620 – pneu vyrobena v 6. týdnu roku 2020

Stěrače: pravidelná kontrola a otření vlhkým hadříkem prodlužuje životnost stíracích lišt. Jejich každoroční výměna vám zaručí dobrý výhled z vozu za každého počasí a zabráníte také možnému poškrábání čelního skla. Nesetřené plochy, pruhy, hluk nebo škubavý pohyb stěračů jsou známkou opotřebení stíracích lišt a je potřeba je vyměnit.

Pravidelné prohlídky Peugeot: SPOLEHLIVOST, BEZPEČNOST A ZÁRUKA VÝROBCE

Pokud si pravidelné servisní prohlídky necháváte provádět v síti Peugeot, využíváte dlouholetých zkušeností značky s údržbou vozidel a zkušenosti proškolených techniků. V našem servisu Peugeot v Říčanech dodržujeme přísné standardy a používáme nejmodernější vybavení.

Vyspělé technologie, které mají naši technici Peugeot k dispozici, jim umožní snadno a rychle odhalit případné nedostatky. Pomocí profesionálních diagnostických zařízení jsou schopni číst informace o vašem voze – zásadní jsou zejména údaje o tlaku motorového oleje či brzdové soustavy, ale také informace o účinnosti výfukové soustavy.

Peugeot je výrobce, který k ochraně životního prostředí přistupuje velmi zodpovědně a aktivně se zapojuje do zpracování a eliminace škodlivých produktů. Během celého životního cyklu vozu, od fáze vývoje až po recyklaci použitých náhradních dílů, dbá Peugeot i jeho obchodní síť na maximální ekologickou ohleduplnost svých výrobků i činností.

logo servis automobilu

Prémiový servis vozů nabízí komplex služeb

logo smlouvy

Spolehlivé a prověřené ojeté vozy

logo automobilu

Nové vozy Hyundai a Peugeot

logo automobilu

Výkup vozů za nejvyšší možné ceny

logo peněženky

Financování na operativní leasing

logo pneumatiky

Odborný pneuservis