Přejít k hlavnímu obsahu

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Získejte SLEVU až 16 000 Kč na vybrané vozy Hyundai! Nechte si zaslat voucher.

Lenner Motors

Menu

Zavřít

Main

Main

arrow
Hyundai

Hyundai

arrow
MG

MG

arrow
Peugeot

Peugeot

arrow
Peugeot Motocycles

Peugeot Motocycles

arrow
Citroën

Citroën

arrow

Pravidelná servisní prohlídka Peugeot

Pravidelné prohlídky jsou nezbytnou součástí údržby vašeho vozu. Pravidelná údržba a servisní prohlídka je základem pro správné fungování vašeho vozu Peugeot. Je důležité dodržovat předepsaný program pravidelné údržby. Jedná se kontroly náplní a operace nezbytné pro jeho správný chod.

KDY JE POTŘEBA PROVÉST PROHLÍDKU?

Obsah a frekvence pravidelných prohlídek závisí na modelu vozu, jeho motorizaci, stáří a počtu ujetých kilometrů. V jakém intervalu se mají pravidelné prohlídky a servis vozu Peugeot provádět, vždy naleznete v servisní knížce vašeho vozu. U modernějších vozů dostanete také upozornění přes infotainment . Obsah a intervaly je nezbytné dodržovat. Údržba vašeho vozu závisí také podmínkách používání a vašem stylu jízdy. 

Pokud používání vozů spadá do jednoho nebo více příkladů z uvedených náročnějších podmínek, je potřeba počítat se speciálním programem údržby.

 • popojíždění od domu k domu (např. zásilková služba),
 • používání převážně v městském provozu (taxi, ambulance, průměrná rychlost do 20 km/h)
 • jízdy na krátké vzdálenosti se studeným motorem (do 10 km, poté vypnutí motoru déle než 1 hod)
 • delší pobyt v zemích s teplým (více než 30 °C ) nebo chladným podnebím (méně než –15 °C), v prašném prostředí nebo v zemích, kde se používají jiná než doporučená paliva
 • používání (i příležitostné) biopaliv typu B30 (vozy vybavené dieselovými motory)


Pro zachování trvání smluvní záruky a všech typů servisních smluv je dodržování programu pravidelných servisních prohlídek povinné. Závada způsobená nedbalostí a nerespektováním podmínek uvedených v servisní knížce nebo v návodu k použití nemusí být krytá smluvní zárukou.

CO OBNÁŠÍ PRAVIDELNÁ PROHLÍDKA VOZU?

Pravidelné prohlídky Peugeot zahrnují předepsané úkony, které se provádějí u všech vozů Peugeot.

Kontroly se primárně týkají:

 • interiéru vozu (např. klakson či ruční brzda)
  • data expirace sady na opravu pneumatik*
 • spodní části vozu:
  • bezpečnostní kontrola (např. brzdové komponenty nebo díly řízení)
  • kontrola těsnosti okruhů či převodovky
  • vizuální kontrola snímačů
 • exteriéru: stav pneumatik, světel a světlometů, náplní (např. kapaliny do ostřikovačů – pokud je to nutné)
 • dalších prvků podle nařízení v dané zemi (nezahrnuje technickou kontrolu)

Dále jsou prováděny následující operace:

 • diagnostika řídících jednotek
 • vyčištění palivového filtru (podle výbavy)
 • výměna motorového oleje
 • výměna olejového filtru
 • nastavení servisního intervalu
   

CO JE TŘEBA VĚDĚT O ÚDRŽBĚ VAŠEHO VOZU?

1. Co se u vozu opotřebovává a vyměňuje?

Rozvodový řemen: mění se mezi 120 000–240 000 najetých kilometrů, zatěžován je od nastartování až do úplného vypnutí motoru a jeho opotřebení je tedy přirozené. V případě, že by byl vadný rozvodový řemen, může nastat vážné poškození motoru nebo ho dokonce úplně vyřadit z provozu. 

Olej: motorové oleje, které odpovídají normám Peugeot, vykazují ještě lepší parametry, než jaké jsou nastavené v normách ACEA (Asociace evropských výrobců automobilů). Zajišťují optimální chod motorů Peugeot a zabraňují usazování nečistot. 

Kabinový filtr: zabraňuje průniku pylu, prachu, sazí, některých bakterií a jiných nečistot do interiéru vozu. Při zaneseném kabinovému filtru se znečišťuje vnitřní část předního skla, na kterém vzniká těžko odstranitelný povlak a snižuje se viditelnost. 

2. Co jako autorizovaný servis kontrolujeme?

Filtr pevných částic*: 

 • Kontrola hladiny aditiva (podle výbavy) od 80 000 km a doplnění ve 120 000 km.
 • Kontrola filtru pevných částic (podle výbavy) od 140 000 km. 

Tlumiče: stav tlumičů významně ovlivňuje účinnost brzd a jízdní stabilitu vozu. Pravidelná kontrola provádění servisním technikem Peugeot je proto pro vaši bezpečnost a komfort řízení nezbytná.
*Vozy vybavené dieselovými motory. 

3. Co doporučujeme před každou návštěvou servisu?

Hladina oleje: pravidelná kontrola hladiny oleje v závislosti na míře používání vašeho vozu (každých 5 000 km). Dolití oleje mezi dvěma prohlídkami je normální. Nedostatečná nebo nadměrná hladina oleje představuje riziko vážného poškození motoru. 

Pneumatiky: pravidelná kontrola tlaku v pneumatikách a vizuální kontrola opotřebení podle bodu, kterým je pneumatika pro tento účel opatřena. Pokud již není bod na běhounu vidět, je vzorek nižší než 1,6 mm a je potřeba pneumatiky vyměnit. U pneumatik také doporučujeme zkontrolovat datum výroby. Jedná se o kód kde poslední čtyři číslice za písmeny DOT označuji týden a rok výroby. Např. 0620 – pneu vyrobena v 6. týdnu roku 2020

Stěrače: pravidelná kontrola a otření vlhkým hadříkem prodlužuje životnost stíracích lišt. Jejich každoroční výměna vám zaručí dobrý výhled z vozu za každého počasí a zabráníte také možnému poškrábání čelního skla. Nesetřené plochy, pruhy, hluk nebo škubavý pohyb stěračů jsou známkou opotřebení stíracích lišt a je potřeba je vyměnit.

Pravidelné prohlídky Peugeot: SPOLEHLIVOST, BEZPEČNOST A ZÁRUKA VÝROBCE

Pokud si pravidelné servisní prohlídky necháváte provádět v síti Peugeot, využíváte dlouholetých zkušeností značky s údržbou vozidel a zkušenosti proškolených techniků. V našem servisu Peugeot v Říčanech dodržujeme přísné standardy a používáme nejmodernější vybavení.

Vyspělé technologie, které mají naši technici Peugeot k dispozici, jim umožní snadno a rychle odhalit případné nedostatky. Pomocí profesionálních diagnostických zařízení jsou schopni číst informace o vašem voze – zásadní jsou zejména údaje o tlaku motorového oleje či brzdové soustavy, ale také informace o účinnosti výfukové soustavy.

Peugeot je výrobce, který k ochraně životního prostředí přistupuje velmi zodpovědně a aktivně se zapojuje do zpracování a eliminace škodlivých produktů. Během celého životního cyklu vozu, od fáze vývoje až po recyklaci použitých náhradních dílů, dbá Peugeot i jeho obchodní síť na maximální ekologickou ohleduplnost svých výrobků i činností.

logo servis automobilu

Prémiový servis vozů nabízí komplex služeb

logo smlouvy

Spolehlivé a prověřené ojeté vozy

logo automobilu

Nové vozy Hyundai, Peugeot a MG

logo automobilu

Výkup vozů za nejvyšší možné ceny

logo peněženky

Financování na operativní leasing

logo pneumatiky

Odborný pneuservis